Maszyny do gry hazardowej znikają, sytuacja automatów barowych w Polsce

Można zauważyć, że coraz częściej maszyny do gry hazardowej znikają z salonów. Właściciele takich automatów barowych przestraszyli się ustawy hazardowej 2017, ale nadal walczą z rządem i nie zamierzają odpuścić. Kary za hotspoty sięgają teraz nawet 100 tys zł. Tak – tyle może zapłacić właściciel jednorękiego bandyty. Tyczy się to zarówno osób stawiających maszynę do gry, ale także właściciel lokalu, w którym dany automat hazardowy został ustawiony.

Poruszając się po mieście zauważyłem, że coraz trudniej spotkać maszyny do gry. Hotspoty znikają z lokali masowo. W jednym punkcie widać przez szpary w oknie, że automaty tam stoją, ale nikt nie chce tam wpuścić. Wszędzie dowiaduje się, że automaty zniknęły. Co się tak naprawdę dzieje? Oto co mówią statystyki:

Maszyny do gry hazardowej według wp

Maszyny do gry znikają

Mimo, że punktów z automatami hazardowymi w naszym kraju są tysiące, to widać jak tracą one popularność. Spójrzcie tylko na wykresy powyżej. Kiedyś hotspoty stały na każdej stacji paliw, barze, czy nawet przy wiejskim sklepie można było spotkać gry automaty black horse . Każdy zastanawiał się jak wygrywać na hotspotach? Jak oszukać maszynę? Nawet mafia pruszkowska, była zaskoczona sumami, jakie można było zarobić na maszynach hazardowych.

Sytuacja zaczęła się zmieniać, w okolicach wejścia ustawy z 2009 roku uchwalonej przez Donalda Tuska. Była ona następstwem wybuchu afery hazardowej i od tamtej pory popularność automatów hazardowych zaczęła widocznie spadać. Ludziom nie przeszkadzało jednak, że posiadają czy też grają na nielegalnych hotspotach. To, że służba celna robi naloty i przechwytuje nawet kilkadziesiąt tysięcy automatów barowych, także nie przerażało społeczeństwa. Dopiero od momentu nałożenia surowych kar, ich popularność zaczęła drastycznie spadać. W dzisiejszych czasach, przy tak wysokich karach, mało kto decyduje się na ustawienie nielegalnej maszyny hazardowej. Jak podają informacje znalezione z wiarygodnych źródeł, problemów boją się osoby, które użyczają lokalu. Większość właścicieli barów i innych tego typu lokalu, jest świadoma dzisiejszych czasów i od razu mówi nie automatom hazardowym. Gry tego typu przenoszą się faktycznie tylko do legalnych kasyn naziemnych, a ludzie coraz częściej decydują się także na grę w kasynach online.

Jaka przyszłość czeka hotspoty? Tego nie wie nikt, wiemy natomiast, że są osoby, które postanowiły walczyć z tym prawem i na pewno prędko się nie poddadzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.